Вступ України до Євросоюзу займе більше року або навіть двох – комісар ЄС

Вступ України до Євросоюзу може зайняти "більше року чи двох". Таку оцінку комісара з питань розширення Олівера Вархеї, - цитує Liga.net з посиланням на Welt.

Вархеї вважає, що "з огляду на велику роботу, необхідну для підготовки до участі у внутрішньому ринку Євросоюзу та багатьох інших важливих сферах політики, підготовка до вступу, найімовірніше, займе більше року або двох".

Водночас віце-прем'єр України з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина повідомила Welt, що Україна розпочала процес інтеграції ще до того, як набула статусу країни-кандидата. Вона зазначила, що "під наглядом ЄС уже проведено велику кількість реформ", що дає змогу прискорити процес вступу та не використовувати "стандартну процедуру".

Стефанішина також посилається на думку країн Балтії та інших близьких союзників України, які підтримують прискорене приєднання України до ЄС.

Вархеї, у свою чергу, наполягає, що до України "мають застосовуватися ті самі критерії, що і до решти кандидатів".

Як повідомлялося, 23 червня Україна та Молдова набули статусу кандидатів на вступ до ЄС. За тиждень до цього лідери Італії, Франції, Німеччини та Румунії підтримали у Києві надання Україні цього статусу.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті