Вступ України до Євросоюзу займе більше року або навіть двох – комісар ЄС

Вступ України до Євросоюзу може зайняти "більше року чи двох". Таку оцінку комісара з питань розширення Олівера Вархеї, - цитує Liga.net з посиланням на Welt.

Вархеї вважає, що "з огляду на велику роботу, необхідну для підготовки до участі у внутрішньому ринку Євросоюзу та багатьох інших важливих сферах політики, підготовка до вступу, найімовірніше, займе більше року або двох".

Водночас віце-прем'єр України з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина повідомила Welt, що Україна розпочала процес інтеграції ще до того, як набула статусу країни-кандидата. Вона зазначила, що "під наглядом ЄС уже проведено велику кількість реформ", що дає змогу прискорити процес вступу та не використовувати "стандартну процедуру".

Стефанішина також посилається на думку країн Балтії та інших близьких союзників України, які підтримують прискорене приєднання України до ЄС.

Вархеї, у свою чергу, наполягає, що до України "мають застосовуватися ті самі критерії, що і до решти кандидатів".

Як повідомлялося, 23 червня Україна та Молдова набули статусу кандидатів на вступ до ЄС. За тиждень до цього лідери Італії, Франції, Німеччини та Румунії підтримали у Києві надання Україні цього статусу.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті