ВР прийняла закон щодо особливостей призову та роботи призовних комісій під час воєного стану

Верховна Рада України прийняла Закон щодо особливостей призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій під час дії воєнного стану. Про це 18 жовтня повідомляє Телеграм-канал ВР.

"Верховна Рада України у першому читанні за основу та в цілому з урахуванням пропозиції Комітету прийнято проекту Закону про внесення зміни до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо особливостей призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій під час дії воєнного стану (реєстр. №8109)", - йдеться у повідомленні.


У Раді зазначили, що Закон розроблено у зв'язку із необхідністю унормування особливостей проведення призову громадян на строкову військову службу та організації роботи призовних комісій під час дії воєнного стану.

З цією метою доповнено Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" новою статтею 181, якою визначається, що під час дії воєнного стану: призов на строкову військову службу не проводиться.

Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, за закон проголосували 318 депутатів.

Він також додав, що призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку:

 ⁃ організації і проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;

 ⁃ направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті