ВООЗ назвала чотири пріоритетні напрямки своєї роботи в Україні

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) назвали чотири пріоритетні напрямки, за якими ВООЗ має намір працювати в Україні. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

ВООЗ попереджає, що для багатьох жителів України, які постраждали від війни, майбутня зима може стати вкрай жорстокою, оскільки в зруйнованих районах країни вони не зможуть отримати необхідної медичної допомоги.

У зв'язку з цим, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге назвав головним завданням ВООЗ в Україні відновлення об'єктів медичної інфраструктури, які постраждали від ударів.

Наразі ВООЗ допомогла навчити близько 11 тис. медичних працівників, фахівців у різних областях, а також поставила Україні понад 1300 тонн обладнання, від електрогенераторів до автомобілів швидкої допомоги, хірургічних наборів, ліків та вакцин, - зазначив Клюге.

Другим пріоритетом, за словами Клюге, є задоволення нагальних медичних потреб людей у ​​районах, які знову перейшли під контроль України. "Ми повинні знайти способи відреагувати на масштаби фізичних та психологічних страждань, які зазнали люди на цих територіях", - зазначив координатор ВООЗ.

Він також нагадав, що ВООЗ вже кілька місяців запитує доступ на окуповані території, такі як Маріуполь та інші частини Донбасу, щоб оцінити, яка допомога потрібна місцевому населенню, і постаратися надати її.

Третім пріоритетом Клюге називає підготовку до зими. Оскільки багато людей в Україні через війну не мають постійного місця проживання (за даними уряду України, з початку війни в країні було пошкоджено або зруйновано понад 800 тис. будинків), живуть без опалення та електрики та часто переїжджають з місця на місце, їм може загрожувати переохолодження, обмороження, запалення легень, інсульти та інфаркти.

Ескалація конфлікту в зимовий період може призвести до зростання кількості переміщених осіб до 3 млн., а також до чергового результату біженців до сусідніх країн, вважає ВООЗ.

За словами Клюге, можуть загостритися й проблеми із психічним здоров'ям. В даний час майже 10 млн осіб потенційно схильні до ризику психічних розладів, таких як стрес, тривога і депресія.

Четвертим пріоритетом, незважаючи на бойові дії, що тривають, Клюге вважає реформу охорони здоров'я в Україні, яка успішно почалася до війни і почала приносити хороші результати.

Однак, як зазначає представник ВООЗ, згідно з аналізом Світового банку, війна може призвести до того, що 60% населення опиниться за межею бідності і не зможе дозволити собі медичні послуги, тому необхідно терміново розробити план, за яким більше українців зможуть отримати доступ до охорони здоров'я. майбутні місяці та роки.

Статті

Країна
06.09.2024
11:06

12-годинні виклики, реформування і «Надія». Як "швидка" виконує свої функції у прифронтовій Дніпропетровщині

Зараз додалося викликів… Ми всі розуміємо які. У нас щоденні транспортування військових, я не буду говорити, з яких локацій. Першими працюють військові медики, ми забираємо поранених військових в лікарнях першого контакту або стабілізаційних пунктах
Країна
05.09.2024
11:31

Національний кешбек: як це працюватиме

Ініційована президентом В.Зеленським держпрограма "Купуй українське" ("Національний кешбек") стартувала з 2 вересня. "ОстроВ" розповідає про її умови та ризики.
Світ
04.09.2024
11:19

«В перспективі наступного року Москві доведеться домовлятися з Вашингтоном». Російські ЗМІ про Україну

«Виснажені громадяни Незалежної розуміють, що під час швидкого настання холодів їхня енергосистема може не витримати, а Росія масштабними бомбардуваннями здатна знищити всю енергомережу України і тоді настане колапс»
Всі статті