Воєнна перемога над Україною потрібна путіну для особистого виживання – Washington Post

Перемога над Україною на цьому етапі війни потрібна путіну, щоб забезпечити власне виживання. Про це повідомляє стаття The Washington Post.

"Російське вторгнення в Україну почалося з зарозумілості та завзяття Путіна змінити світовий порядок. Але паралельно з військовими поразками, зниженням міжнародного авторитету та звинуваченнями у звірствах він посилив авторитарну хватку всередині країни, використовуючи тему війни для знищення опозиції та створення параноїдального суспільства", - повідомили журналісти.

Люди з оточення путіна заявляють, що росія не може програти в Україні через наявність ядерної зброї, величезну кількість солдатів та енергетичні ресурси. Однак водночас вони визнають, що позиції російського президента можуть похитнутися через невдачі на фронті.

"В еліті, хоча вони й розуміють, що вторгнення в Україну було помилкою, все ще бояться щось робити самі. Тому що вони звикли, що Путін все вирішує", - зазначив колишній співробітник російського представництва ООН у Женеві Борис Бондарєв.

Єдиний дипломат, який публічно залишив свою посаду через війну, також заявив, що для багатьох російських топ-чиновників "путінський гамбіт" звів нанівець 30-річний прогрес, досягнутий після розпаду СРСР. А на низку олігархів картини майбутнього РФ викликають жах.

За словами Бондарєва, щоб будь-хто в еліті почав діяти, "необхідне розуміння того, що Путін веде країну до повного краху". А поки той продовжує атакувати, люди думають, що ситуація не така вже й погана. Таким чином, до дій людей може підштовхнути лише військову поразку путіна.

"Путіну потрібен певний успіх, щоб продемонструвати суспільству, що він, як і раніше, дуже успішний", - зазначив на умовах анонімності високопоставлений співробітник СБУ.

Нагадаємо, раніше в Білому домі заявили, що путін не виявляє "ні найменшого інтересу" до припинення війни.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті