Внутрішніми переселенцями в Україні стали понад 6,6 млн. громадян

Понад 6,6 млн осіб в Україні є внутрішньо переміщеними (ВПО). Про це свідчать дані дослідження, проведеного Міжнародною організацією з міграції (МОМ) із 17 до 23 липня. 

Ця цифра становить 15% від загального населення України і дещо зросла у порівнянні з кінцем червня, коли МОМ нарахувала близько 6,3 млн ВПО. Люди продовжують виїжджати зі сходу, півдня та півночі України.

Водночас 5,5 млн раніше переміщених осіб повернулися додому – абсолютна більшість із них була в переміщенні всередині України і 16% повернулися з-за кордону. Основними регіонами повернення є Київ та Київська область, а також Харківщина, Одещина та Чернігівщина.

Ситуація з працевлаштуванням внутрішньо переміщених осіб залишається доволі критичною і є однією з причин, що підштовхують людей до повернення. За даними МОМ, 60% осіб, які мали роботу до свого переміщення, наразі її втратили. 9% внутрішньо переміщених осіб не мали жодного доходу з початку війни, а 35% повідомили, що місячний дохід їхньої родини не перевищує 5 тис грн.

Дослідження МОМ також засвідчило гострі потреби із підготовкою до зими як у внутрішньо переміщених осіб, так і у тих, хто повернувся та тих, хто не залишав дому із початку повномасштабної війни. 44% від усього опитаного населення сказали, що їм потрібна допомога з утепленням житла, таким як ремонт чи заміна вікон. А 26% внутрішньо переміщених бояться, що їм доведеться залишити своє нинішнє помешкання, оскільки воно не матиме достатнього опалення та теплоізоляції, щоб прожити в ньому зиму.

МОМ нагадує номер "гарячої лінії" емоційної підтримки для переселенців 0 800 211 444, за яким надається екстрена психологічна допомога.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті