Вірменія відмовилася у 2025 році працювати в проросійській ОДКБ і запропонувала "поміркувати" про це іншим членам організації

Вірменія не розморозить свою участь у проросійській Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) цього року. Це випливає з публічної доповіді Служби зовнішньої розвідки Вірменії, яку опублікувало видання Armen Press, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

«Ми вважаємо малоймовірним, що у 2025 році причини, через які Вірменія призупинила своє членство, зміняться. Виходячи з цього, ми вважаємо, що престиж цієї організації залишиться під великим питанням і стане «їжею для роздумів» для інших держав-членів», - ідеться в документі.

У вірменській розвідці очікують, що країни Південного Кавказу і за його межами продовжать нарощувати військові витрати, закуповувати озброєння і розвивати військову промисловість. Це збільшить «асиметричні ризики для держав з об'єктивно невеликими запасами матеріальних і нематеріальних ресурсів, таких як Вірменія».

Також у доповіді наголошується, що 2025 року навряд чи буде досягнуто «достатньо життєздатне рішення», яке дасть змогу встановити стабільний і тривалий мир між Росією та Україною. У результаті Москва і країни ЄС продовжать «політику активного озброєння, довгострокової оборони та економічної автономії».

«За будь-якого сценарію розвитку подій російсько-український конфлікт прямо або побічно вплине на обстановку в галузі безпеки Вірменії», - зазначили в розвідці. При цьому там виключили початок нового військового конфлікту з Азербайджаном. Однак в умовах відсутності мирного договору з Баку «ризик локальної напруженості та ескалації на кордоні зберігатиметься», йдеться в доповіді.

Членами ОДКБ є Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Узбекистан і Вірменія.

Як повідомлялося, Вірменія заморозила участь в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті