Вірменія відмовилася у 2025 році працювати в проросійській ОДКБ і запропонувала "поміркувати" про це іншим членам організації

Вірменія не розморозить свою участь у проросійській Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) цього року. Це випливає з публічної доповіді Служби зовнішньої розвідки Вірменії, яку опублікувало видання Armen Press, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

«Ми вважаємо малоймовірним, що у 2025 році причини, через які Вірменія призупинила своє членство, зміняться. Виходячи з цього, ми вважаємо, що престиж цієї організації залишиться під великим питанням і стане «їжею для роздумів» для інших держав-членів», - ідеться в документі.

У вірменській розвідці очікують, що країни Південного Кавказу і за його межами продовжать нарощувати військові витрати, закуповувати озброєння і розвивати військову промисловість. Це збільшить «асиметричні ризики для держав з об'єктивно невеликими запасами матеріальних і нематеріальних ресурсів, таких як Вірменія».

Також у доповіді наголошується, що 2025 року навряд чи буде досягнуто «достатньо життєздатне рішення», яке дасть змогу встановити стабільний і тривалий мир між Росією та Україною. У результаті Москва і країни ЄС продовжать «політику активного озброєння, довгострокової оборони та економічної автономії».

«За будь-якого сценарію розвитку подій російсько-український конфлікт прямо або побічно вплине на обстановку в галузі безпеки Вірменії», - зазначили в розвідці. При цьому там виключили початок нового військового конфлікту з Азербайджаном. Однак в умовах відсутності мирного договору з Баку «ризик локальної напруженості та ескалації на кордоні зберігатиметься», йдеться в доповіді.

Членами ОДКБ є Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Узбекистан і Вірменія.

Як повідомлялося, Вірменія заморозила участь в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Статті

Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Всі статті