Військові США передали до Конгресу список озброєнь, які істотно допомогли б Україні - CNN

Головнокомандувач збройних сил США в Європі генерал Кріс Каволі передав до Конгресу список озброєнь, які можуть допомогти Україні в боротьбі проти Росії, але з різних причин ще не були надані. Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN.

У додатку до секретної доповіді про стратегію адміністрації президента Байдена щодо України, яка була представлена Конгресу на початку вересня, Каволі виклав перелік можливостей США, які могли б допомогти українським військовим вести ефективнішу боротьбу.

За даними джерел CNN, до переліку увійшли високоточні ракети класу «повітря – поверхня» AGM-158 JASSM і система зв'язку Link 16 – мережа обміну даними, що використовується США й НАТО для зв'язку між бойовими системами, особливо для командування й управління ППО.

Зазначається, що Україна неодноразово зверталася з проханням надати їх, проте адміністрація Байдена з різних причин цього не зробила.

Зокрема, американські посадовці висловлювали побоювання, що Link 16 може потрапити до рук Росії. А ракети JASSM, які запускаються з винищувачів F-16, можуть бути ефективними, якщо українці досягнуть певно рівня переваги в повітрі, зазначило джерело.

Як повідомлялося, минулої п’ятниці головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський провів телефонну розмову з Крісом Каволі. Він наголосив на важливості вчасного отримання від партнерів озброєння та військової техніки.

Статті

Світ
24.01.2025
18:29

Трамп пообіцяв показати Путіну кузькіну мать. Перший тиждень роботи нової адміністрації США

“У мене немає іншого вибору, крім як обкласти високими податками, тарифами і санкціями все, що продає Росія Сполученим Штатам та іншим країнам-учасницям”
Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Всі статті