Верховний суд РФ розглядає позов про заборону вигаданого "Міжнародного громадського руху ЛГБТ"

Верховний суд РФ розглядає позов міністерства юстиції про заборону так званого "Міжнародного руху ЛГБТ" і визнання його екстремістським. Засідання відбувається 30 листопада, пише "Радіо Свобода".

"Позов розглядають без відповідача, у засіданні бере участь тільки представник Мін'юсту. Саме засідання відбувається в закритому режимі, журналістів обіцяли запросити на оголошення рішення суду", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що Мін'юст подав до Верховного суду позов про визнання екстремістською організацією такого собі "Міжнародного громадського руху ЛГБТ". Цьому передувало ухвалення низки репресивних законів щодо ЛГБТ-людей, зокрема щодо заборони так званої ЛГБТ-пропаганди та щодо фактичної заборони трансґендерного переходу і зміни ґендерного маркера в документах.

У повідомленні "Радіо Свобода" підкреслюється, що на момент подання позову ніякого "Міжнародного громадського руху ЛГБТ" не існувало. Правозахисники побоюються, що заборона цього "руху" має на меті подальші репресії щодо представників ЛГБТ за їхню сексуальну орієнтацію, а також активістів, які захищають їхні права.

Раніше путін заявив, що ЛГБТ в росії - "це теж частина суспільства", проте "погано, якщо вони виграють конкурси".

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті