Верховна Рада планує надати Нацполіції й Нацгвардії право збивати безпілотники в разі порушення повітряного простору України

Український парламент має намір надати Нацполіції і Нацгвардії право збивати безпілотники у випадках, коли вони порушують повітряний простір України. Ухвалення відповідного урядового законопроєкту №8185 за основу підтримали 239 народних депутатів на пленарному засіданні 3 травня, повідомив член фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі.

"№8185 та №8186 – щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден (дронів) та протидії їх незаконному використанню, – сказано в повідомленні. – Вони спрямовані на вироблення уніфікованого підходу щодо порядку використання спеціальних засобів поліцейськими, гвардійцями і представниками СБУ, припинення протиправного використання БПЛА (як крайній захід) і встановлення відповідальності за порушення порядку та правил використання повітряного простору України".

Уточнюється, що законопроекти підтримали 239 та 232 народні депутати відповідно.

Законопроєкт №8185 передбачає заборону на здійснення польотів безпілотників над прикордонною смугою, за винятком випадків, визначених Кабміном, пунктами пропуску (пунктами контролю) через держкордон і контрольними пунктами в'їзду-виїзду, об'єктами Держприкордонслужби. Для досягнення зазначеної мети в законопроєкті запропоновано внести зміни до Повітряного кодексу України та законів "Про державний кордон України", "Про Службу безпеки України", "Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку з підготовкою та проведенням футбольних матчів", "Про Національну гвардію України", "Про Національну поліцію", "Про електронні комунікації".

Раніше повідомлялось, що ЗСУ збили 21 дрон-камікадзе в ніч на 3 травня.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті