Великобританія готується передати близько $2,8 млрд від продажу ФК "Челсі" фонду допомоги постраждалим від війни в Україні

Уряд Великобританії готується передати 2,3 млрд. фунтів стерлінгів (близько $2,8 млрд.), отримані російським мільярдером Романом Абрамовичем від продажу футбольного клубу "Челсі", до благодійного фонду допомоги постраждалим під час війни в Україні. Про це повідомляє "Настоящее Время" з посиланням на видання The Daily Telegraph, яке посилається на джерела в уряді.

Британська влада очікує схвалення ЄС, оскільки Абрамович перебуває під санкціями. Видання називає суму "одним із найбільших пожертв жертвам війни в історії", ці гроші можуть бути переведені до фонду протягом кількох тижнів.

Виручені Абрамовичем кошти надійшли на заморожений банківський рахунок у Великій Британії та зберігаються там протягом восьми місяців. Водночас у прес-офісі Абрамовича повідомили, що бізнесмен не має відношення до розподілу цих коштів, вони перебувають у розпорядженні британської влади.

За даними The Daily Telegraph, благодійний фонд очолить Майк Пенроуз, колишній виконавчий директор британського ЮНІСЕФу. Очікується, що в найближчі два тижні буде надана інформація про правління та проекти благодійної організації.

Роман Абрамович входить до списку найбагатших людей росії. Його називали олігархом, близьким до президента РФ путіна, хоча сам він це заперечує і в російському політичному житті не бере участі. Абрамович має російський та ізраїльський паспорти.

Водночас зазначимо, що за повідомленням Бі-бі-сі, Абрамович перед продажем "Челсі" оголосив, що хоче, щоб гроші з продажу пішли на гуманітарну допомогу жертвам війни "з обох боків".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті