Ватажок "ДНР" заявив, що квартири в іпотеку користуються величезним попитом. Чи по кишені вони місцевим жителям він не уточнив 

Будівництво іпотечного житла в "ДНР" планується не тільки в окупованому Маріуполі. Про це заявив ватажок "республіки" Денис Пушилін, - пишуть місцеві ЗМІ.

"Зараз пропонується інвесторам, забудовникам ще 178 ділянок для будівництва житла під пільгову іпотеку у 2%", - повідомив він.

За його словами, комерційне житло затребуване. Пушилін додав, що в Маріуполі квартири в перших двох будинках за пільговою іпотекою були розкуплені практично миттєво.

Як повідомлялося раніше, іпотечна програма на окупованих територіях України відрізняється від загальноросійської. Так, у РФ придбати житло в іпотеку можна тільки в регіоні проживання покупця.

Іпотека ж в анексованих областях України розрахована на приїжджих росіян, які бажають оселитися на "нових територіях". "Пільгова іпотека в нових регіонах надається для всіх громадян Росії віком від 18 років. Важливий момент: при купівлі житла прописка в цих регіонах необов'язкова. Побудувати будинок або придбати квартиру в Луганську, Донецьку, Мелітополі, Генічеську або іншому населеному пункті чотирьох суб'єктів може як житель цих областей і республік, так і житель будь-якого іншого регіону країни, який бажає оселитися на нових територіях", - йдеться в повідомленні міністерства фінансів країни-агресора.

Звісно, взяти кредит на купівлю житла можуть і українці, які опинилися на окупованій території і втратили свої будинки та квартири через російську агресію.Але навіть під пільгову ставку (2 % річних) вони не зможуть купувати житло за запропонованими забудовниками цінами - максимально розмір іпотечного кредиту дорівнює 6 мільйонам рублів.

Статті

Луганськ
11.01.2025
17:00

Рік десятиліття війни. Луганський щоденник

Ми остаточно втратили тих, з ким продовжували йти пліч-о-пліч з 2014 року, розділені відстанями, але пов'язані довоєнною дружбою.
Країна
10.01.2025
17:00

“Лівосторонній рух”: Рада, нарешті, почала приймати законопроєкт, який регулює розслідування і покарання за воєнні злочини. Але не той

11538 може заблокувати розслідування міжнародних злочинів, тому що буде неясно, який закон застосовувати. До того ж рішення українського суду по міжнародних злочинах буде легко оскаржити і виграти в Європейському суді з прав людини, що стане ганьбою...
Країна
10.01.2025
09:00

Заяви Трампа про Україну, НАТО, Путіна, Гренландію та Канаду: чому це важливо

Якщо РФ не розвалиться протягом каденції Трампа, поки вона залишатиметься такою, якою вона є, Україну в НАТО ніхто не пустить.
Всі статті