Ватажок «ДНР» у річницю Переяславської Ради жодного разу не згадав Україну і розповів про неіснуюче «возз'єднання» Запорізької Січі з Росією

Фальсифіковану версію історії Переяславської Ради Денис Пушилін виклав у своєму привітанні з нагоди 371 річниці цієї події.

«Рішення про возз'єднання Запорізької Січі з Росією, ухвалене 371 рік тому, звільнило споконвічно російські землі від чужинців і стало міцним фундаментом народної єдності», - безпідставно заявив він.

У своєму вітальному слові ватажок «ДНР» жодного разу не згадав Україну, натомість заявляючи про якесь міфічне возз'єднання з Росією Запорізької Січі. 

Насправді, Переяславська Рада 18 січня 1654 року поклала початок військово-політичного союзу України (Гетьманщини) і Росії. При цьому далеко не вся Україна присягнула на вірність російському царю. Не підтримали ідею союзу з Москвою Брацлавський, Кропивнянський, Полтавський, Уманський козацькі полки. Запорозька Січ теж виступила проти Переяславських угод.

Таким чином, ні про яке «на віки з російським народом» не йшлося. Гетьманщина, на чолі якої стояв Богдан Хмельницький, увійшла до складу Московського царства на правах широкої автономії. Україна після підписання Переяславських (Березневих) угод мала власну виборну адміністрацію і власний бюджет, була дипломатично визнана тогочасною світовою спільнотою. Україна мала власне 60-тисячне військо. На умовах васалітету Гетьманщина зобов'язувалася надавати військову допомогу Росії та сплачувати податки. 

Що стосується Росії, то вона буквально відразу після Переяславської Ради почала порушувати взяті на себе союзницькі зобов'язання, поступово обмежуючи автономію Гетьманщини. Останнім гетьманом Запорозького козацтва у складі Російської імперії став 1750 року Кирило Розумовський, після його відставки 1764 року Катерина II своїм указом скасувала право України на гетьманщину. Одинадцять років потому, 1775 року, за її ж наказом російські війська зруйнували Запорізьку Січ - останній бастіон української державності. 

 

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті