В ЄС планують затвердити механізм спільної закупівлі боєприпасів для України

Країни-члени Євросоюзу мають намір затвердити план спільної закупівлі боєприпасів, які потрібні Україні для протистояння російському агресору. Про це повідомляє видання Bloomberg.

За даними видання, країни-члени вже погодилися політично підтримати Київ додатковими снарядами. Очікується, що ЄС підпише спільний план закупівель боєприпасів для України вже наступного тижня, але головна проблема - як забезпечити Київ 155-мм снарядами, які йому потрібні цього року.

Раніше цього місяця європейські міністри оборони підтримали пропозицію верховного представника ЄС із зовнішньої політики Жозепа Борреля використати 1 мільярд євро (1,1 мільярда доларів) із Європейського фонду миру для негайного постачання Україні боєприпасів із наявних запасів. Ще 1 мільярд євро може бути використаний для спільної закупівлі снарядів, тоді як будь-які додаткові кошти повинні бути узгоджені державами-членами, сказав Боррель.

Але поки незрозуміло, які обсяги доступні з цих запасів і чи вистачить їх. Існує також занепокоєння, що переговорам бракує необхідної терміновості.

Україна заявила, що цього року їй знадобиться 1 мільйон патронів, а Естонія підрахувала, що це коштуватиме приблизно 4 мільярди євро. Балтійська країна була першою країною-членом, яка поставила це питання на стіл місяць тому, запропонувавши терміново профінансувати нарощування виробничих потужностей, щоб забезпечити необхідні поставки цього року.

Як повідомлялося раніше, українські військові в Іспанії завершили навчання на танках Leopard 2.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті