В Україну з Литви прибули командно-штабні машини М577

Литва відправила Україні командно-штабні машини М577, які прибули в країну 5 квітня. Про це повідомляють у прес-релізі міністерства національної оборони Литви, пише LRT (Литовське національне радіо і телебачення) 6 квітня. 

"Литва продовжує надавати військову підтримку Україні - 5 квітня в цю країну доставили передані українській армії бронетранспортери М577", - йдеться в повідомленні.

"Безперервність підтримки України - наша стратегічна мета. Зброя і техніка, що поставляються нами і нашими союзниками, роблять вирішальний внесок у боротьбу України за незалежність і безпеку Європи в цілому. Ми надаватимемо підтримку Україні стільки, скільки це необхідно", - цитує відомство слова міністра національної оборони Лаурінас Кащюнас.

Зазначається, що Литва на початку березня поставила Україні 155-мм амуніцію, вирішила внести свій внесок у багатосторонню ініціативу Чехії з придбання амуніції та передачі її Україні, виділивши на ці цілі 35 мільйонів євро. Військова підтримка, яку система національної оборони надає Україні, наразі охоплює різну зброю, амуніцію, безпілотники, засоби боротьби з дронами, навчання солдатів, ремонт важкої техніки та іншу підтримку, яка надається відповідно до потреб України.

"Литва вже розробила і план довгострокової підтримки України: у 2024-2026 роках Україні для нових придбань планується передати пакет військової підтримки вартістю 200 мільйонів євро. Загалом від початку війни Литва надала Україні військову допомогу на суму близько 605 мільйонів євро", - пише міноборони Литви.

Раніше повідомлялось, що Шмигаль домовився з Литвою про закупку безпілотників для України та фінансування програм реабілітації поранених військових.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті