В Україну з Литви прибули командно-штабні машини М577

Литва відправила Україні командно-штабні машини М577, які прибули в країну 5 квітня. Про це повідомляють у прес-релізі міністерства національної оборони Литви, пише LRT (Литовське національне радіо і телебачення) 6 квітня. 

"Литва продовжує надавати військову підтримку Україні - 5 квітня в цю країну доставили передані українській армії бронетранспортери М577", - йдеться в повідомленні.

"Безперервність підтримки України - наша стратегічна мета. Зброя і техніка, що поставляються нами і нашими союзниками, роблять вирішальний внесок у боротьбу України за незалежність і безпеку Європи в цілому. Ми надаватимемо підтримку Україні стільки, скільки це необхідно", - цитує відомство слова міністра національної оборони Лаурінас Кащюнас.

Зазначається, що Литва на початку березня поставила Україні 155-мм амуніцію, вирішила внести свій внесок у багатосторонню ініціативу Чехії з придбання амуніції та передачі її Україні, виділивши на ці цілі 35 мільйонів євро. Військова підтримка, яку система національної оборони надає Україні, наразі охоплює різну зброю, амуніцію, безпілотники, засоби боротьби з дронами, навчання солдатів, ремонт важкої техніки та іншу підтримку, яка надається відповідно до потреб України.

"Литва вже розробила і план довгострокової підтримки України: у 2024-2026 роках Україні для нових придбань планується передати пакет військової підтримки вартістю 200 мільйонів євро. Загалом від початку війни Литва надала Україні військову допомогу на суму близько 605 мільйонів євро", - пише міноборони Литви.

Раніше повідомлялось, що Шмигаль домовився з Литвою про закупку безпілотників для України та фінансування програм реабілітації поранених військових.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті