В Україні зростає кількість справ щодо квартирних крадіжок

Кількість справ щодо квартирних крадіжок в Україні зростає у 2023 році, натомість ймовірні крадії почали частіше отримувати підозри та більше справ доходить до суду. Про це з посиланням на дані ГПУ повідомляє "Опендатабот" 23 июня.

"Після того, як українці почали повертатися до своїх покинутих домівок, почала зростати й кількість кримінальних проваджень за фактами крадіжок з проникненням у житло. При цьому правоохоронцям все частіше вдається знаходити потенційних "домушників" та направляти обвинувальні акти щодо них до судів", – сказано в повідомленні. 

Зазначається, що за п'ять місяців 2023 року було відкрито 1693 провадження за фактами квартирних крадіжок (ст. 185 Кримінального Кодексу України). Це на 22% більше, ніж за аналогічний проміжок часу в минулому році, але водночас більш ніж удвічі менше, ніж протягом січня-травня 2021 року.  

В середньому цьогоріч на місяць реєструвалося 340 таких кримінальних проваджень, у 2022 році – 290, а у 2021 році – 670.

"При цьому правоохоронці стали частіше ловити ймовірних квартирних крадіїв. У 2023 році частка справ, за якими потенційним зловмисникам було вручено підозри, складає 75%, що у 1,8 разів більше, ніж протягом п'яти місяців 2021 року, – йдеться в повідомленні. – Для порівняння, тоді підозри отримали фігуранти 38% справ. У свою чергу, в січні-травні 2022 року цей показник становив 41%".

Підкреслюється, що суттєво збільшується й кількість справ, які після розслідування були передані на розгляд суддів. Так, станом на кінець травня поточного року їх вже нараховувалося 1033, що складає 61% від усіх облікованих проваджень. Разом з тим, у 2021 році частка таких справ складала 33%, а у 2022 році – 28%.

Раніше повідомлялось, що СБУ викрила шахраїв, які вкрали майже 100 млн грн з рахунків маріупольців і намагались передати кошти росії.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті