В Україні змінили порядок надання житла для тимчасового проживання ВПО

Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання ВПО. Про це повідомив у Телеграм уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що ухвалені зміни передбачають ведення обліку громадян, які мають потребу в житлі для тимчасового проживання, навіть якщо на момент звернення в громаді немає такого фонду.

Також ними визначено пріоритетні критерії надання житла для членів сім’ї військовослужбовців з числа внутрішньо переміщених осіб та людей, які здійснили повторне переміщення після 24 лютого 2022 року.

Лубінець наголошує, що для інтеграції в нових громадах питання взяття ВПО на облік громадян, які потребують житло для тимчасового проживання, є необхідною умовою.

"Це створює можливість сформувати статистику для ефективної політики на цьому напрямі та залучення інвестицій від держави й міжнародних партнерів", - акцентує омбудсман.

Уповноважений ВР з прав людини закликає внутрішньо переміщених осіб звертатись до уповноваженого органу із заявою для взяття на облік громадян, які потребують житло для тимчасового проживання, у межах перебування на обліку.. 

Нагадаємо, німецький банк надасть 24,2 млн євро на створення енергоефективного житла для ВПО. 

Як повідомлялося, шістьом дітям-сиротам з Луганщини придбали житло у безпечних регіонах країни. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті