В Україні завершили знімати художній фільм "Буча"

В Україні завершилися зйомки фільму "Буча" - драми, яка розповідає про страшні події, які відбулись на Київщині під час російської окупації у лютому-квітні 2022 року. Прем'єра стрічки очікується восени 2024 року. Про це повідомляє у Фейсбук Бучанська міська рада 23 вересня.

Як повідомляэться, зйомки стрічки проходили у Київській області у березні та квітні 2022 року і зайняли 28 знімальних днів. Останні кадри були зафільмовані на Говерлі у серпні цього року. Певний час зайняв і процес отримання дозволів у родичів загиблих та учасників тих подій.

Кадри з фільму "Буча"

"Трагедія, яка відбулася у містечку поблизу Києва, сколихнула весь світ. Кіно – це один із потужних інструментів, який зможе донести важливі меседжі іншим країнам. Росіяни вже зняли і показують пропагандистські стрічки зі своєю версією подій у Маріуполі та Бучі. Є ймовірність, що світ надивиться російських фільмів та прийме їх наративи. Ми маємо доносити істину!", – заявив сценарист і продюсер фільму Олександр Щур.

Сюжет кінострічки розповідає про порятунок місцевих жителів Костянтином Гудаускасом - громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживав у Бучі. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації – вбивства, пограбування, зґвалтування.

За словами продюсера, фільм має дві мети: перша – протистояння російській пропаганді, друга – вшанування пам’яті загиблих.

Прем’єра фільму відбудеться восени 2024 року.. 

Як повідомлялося, російський військовий погодився свідчити у міжнародному суді про звірства армії РФ у Бучі. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті