В Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості після будівництва

В Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості після завершення будівництва  Про це повідомляє у Фейсбук Міністерство розвитку громад та територій України. 

Як повідомляється, відтепер права власності реєструються автооматично після введення обʼєкта будівництва в експлуатацію без участі державного реєстратора.

Вказаний сервіс дозволяє Державному реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП) отримувати від Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) інформацію про введення в експлуатацію об’єктів закінченого будівництва, щодо яких у ДРРП зареєстровано спеціальне майнове право (СМП) на:

✔️подільні об’єкти незавершеного будівництва (будинок); 

✔️майбутні об’єкти нерухомості (квартири, машиномісця/паркомісця, інші приміщення);

✔️зареєстроване СМП чи право власності на неподільні об’єкти незавершеного будівництва (садові/житлові/дачні будинки тощо)

Функціонал дає змогу одночасного автоматичного (без участі державного реєстратора) оновлення технічних характеристик таких об’єктів нерухомості через внесення змін до відповідних розділів, реєстрації права власності - замість раніше зареєстрованого СМП.  

Також це відбувається у передбачених законодавством випадках, реєстрації обтяжень, внесення відомостей щодо спільної власності власників квартир та/або нежитлових приміщень на такі об’єкти нерухомості, вчинення інших реєстраційних дій та на підставі отриманих від ЄДЕССБ відомостей. 

Як зазначили у міністерстві, перші реєстрації за новим функціоналом вже відбулися. Його запровадження:

📌розширює перелік адміністративних послуг, що надаються в автоматичному режимі, що спрощує та покращує якість їх надання, а також зменшує навантаження на державних реєстраторів

📌підвищує ступінь захищеності прав осіб на нерухоме майно (оскільки виключає можливість проведення державної реєстрації на підставі сфальсифікованих документів, що можуть бути подані державному реєстратору).

Автоматизація процесів державної реєстрації дозволяє отримувати фізичним та юридичним особам в автоматичному режимі комплексну послугу щодо проведення у ДРРП визначених законодавством автоматичних реєстраційних дій від самого початку будівництва та по його закінченню.

Функціонал розроблений у тісній співпраці з Міністерство юстиції України та ДП «НАІС» Національні інформаційні системи.

Цифровізація будівельних послуг відбувається у співпраці Міністерства розвитку громад та територій України та Міністерство цифрової трансформації України завдяки проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна та UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.

Нагадаємо, раніше у "Дії" розширили перелік областей, де можна зареєструвати нерухомість онлайн. 

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Всі статті