В Україні водіїв електросамокатів почали судити за порушення правил дорожнього руху

Правоохоронці почали направляти до суду справи відносно порушення правил дорожнього руху водіями електросамокатів. Про це 30 серпня повідомила платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".  

З 2023-го електросамокатників визнано повноцінними учасниками дорожнього руху, проте наразі для них не затверджені спеціальні правила.

За останні чотири роки щонайменше четверо водіїв електросамокатів були притягнуті до карної відповідальності за порушення чинних на транспорті правил (ст. 291 КК України). В усіх випадках винуватців аварій покарали штрафами або позбавленням волі до двох років з умовним терміном. 

Найчастіше вони отримували обвинувальні вироки за травмування пішоходів.

Один рік умовно було присуджено вінничанину, який у квітні 2022 року на орендованому самокаті травмував жінку, що переходила велосипедну доріжку та тротуар. Потерпіла отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості, а винуватцю ДТП присудили відшкодувати жінці вартість лікування (понад 108 тис. грн) та більш як 50 тис. грн моральної шкоди. Від більш серйозних наслідків порушника фактично врятував його вік – на момент аварії він ще був неповнолітнім.

Здебільшого ДТП за участі водіїв самокатів кваліфікуються як адміністративні порушення. У судовому реєстрі аналітики виявили 76 таких справ.

Найчастіше самокатників притягають до відповідальності за порушення ПДР, що призвело до пошкодження транспортних засобів та іншого майна (ст. 124 КУпАП). Цією статтею передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.

В "Опендатабот" зазначили, що після змін до закону "Про автомобільний транспорт", з весни поточного року "самокатники" повинні рухатися якомога правіше проїзної частини, користуватися світловідбивальними елементами та шоломами. При цьому їм було заборонено їздити тротуарами та пішохідними доріжками.  

Нововведення були, зокрема, спрямовані на врегулювання відповідальності водіїв самокатів, адже раніше жодної згадки про ці види транспорту в українському законодавстві не було.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті