В Україні в жовтні відновилося зростання споживчих цін на продукти харчування

У жовтні 2023 року середні споживчі ціни на продукти харчування зросли проти вересня на 1%, припинивши у такий спосіб своє зниження, яке тривало з липня поточного року. Про це повідомляє  "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Інститут аграрної економіки.

"Найбільше зросли ціни на овочі (+14,0%), яйця (+10,1%) та молоко (+2,1%)", - повідомив директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи оприлюднені Держстатом дані про інфляцію на споживчому ринку за жовтень 2023 року.

Крім зазначених продуктів, наголосив він, також зросли ціни на масло вершкове - на 2,9%, молочні суміші для дитячого харчування - на 2,5%, сметану жирністю до 15% - на 2,2%, м'які сири жирні - на 1,9%, сало - на 1,6%, яловичину - на 1,4%. У межах одного відсотка також збільшилися ціни на хліб, манні та ячні крупи, птицю (тушки та філе), морожену рибу.

Водночас, зазначив Лупенко, щодо значної частини продуктів харчування - майже половини найменувань, які відслідковує Укрстат - ціни в жовтні знизилися.

Зокрема майже на 14% знизилися ціни на моркву, на 11,9% - на гречану крупу, на 8,7% - на яблука, на 7,2% - на картоплю, на 2,2% - на цукор.

У межах одного відсотка зменшилися ціни на рис, макаронні вироби, борошно пшеничне, пшоно, пшеничні крупи, ковбаси варені 1 сорту та свинину. Причому щодо свинини зниження цін відбулося вперше з лютого 2023 року.

Таким чином, як зазначають у Інституті аграрної економіки, вплив надходження продукції врожаю 2023 року на споживчі ціни триває.

Як повідомлялося, борги українців по мікрокредитах зросили у 2023 році на 1,4 млрд грн. 

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті