В Україні в жовтні відновилося зростання споживчих цін на продукти харчування

У жовтні 2023 року середні споживчі ціни на продукти харчування зросли проти вересня на 1%, припинивши у такий спосіб своє зниження, яке тривало з липня поточного року. Про це повідомляє  "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Інститут аграрної економіки.

"Найбільше зросли ціни на овочі (+14,0%), яйця (+10,1%) та молоко (+2,1%)", - повідомив директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи оприлюднені Держстатом дані про інфляцію на споживчому ринку за жовтень 2023 року.

Крім зазначених продуктів, наголосив він, також зросли ціни на масло вершкове - на 2,9%, молочні суміші для дитячого харчування - на 2,5%, сметану жирністю до 15% - на 2,2%, м'які сири жирні - на 1,9%, сало - на 1,6%, яловичину - на 1,4%. У межах одного відсотка також збільшилися ціни на хліб, манні та ячні крупи, птицю (тушки та філе), морожену рибу.

Водночас, зазначив Лупенко, щодо значної частини продуктів харчування - майже половини найменувань, які відслідковує Укрстат - ціни в жовтні знизилися.

Зокрема майже на 14% знизилися ціни на моркву, на 11,9% - на гречану крупу, на 8,7% - на яблука, на 7,2% - на картоплю, на 2,2% - на цукор.

У межах одного відсотка зменшилися ціни на рис, макаронні вироби, борошно пшеничне, пшоно, пшеничні крупи, ковбаси варені 1 сорту та свинину. Причому щодо свинини зниження цін відбулося вперше з лютого 2023 року.

Таким чином, як зазначають у Інституті аграрної економіки, вплив надходження продукції врожаю 2023 року на споживчі ціни триває.

Як повідомлялося, борги українців по мікрокредитах зросили у 2023 році на 1,4 млрд грн. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті