В Україні у 2023 році народилося понад 180 тисяч дітей, що на третину менше, ніж до початку повномасштабного вторгнення РФ

В Україні за 2023 рік народилося 187 387 дітейі. Це на 32% менше, ніж у 2021 році - тоді народилось 273 772 немовляти. Найбільше маленьких українців народилося в Києві, а найменше - на Херсонщині. Про це повідомляє аналітичний центр Опендатабот, посилаючись на дані Міністерства юстиції. 

Як зазначається, загалом скорочення народжуваності спостерігається в Україні з 2013 року. Відтоді й до початку повномасштабної війни щороку народжувалось на 6-7% менше дітей. 

У перший рік вторгнення кількість новонароджених різко скоротилась — аж на 25%, до 206 тисяч дітей. Для порівняння, у період з 2010 по 2013 роки в Україні народжувалось близько півмільйона дітей на рік. 

Найбільший спад народжуваності у 2023 році, не враховуючи тимчасово окуповані території та території бойових дій, зафіксовано у Києві — 19 979 малюків. Це на 33% менше, ніж у 2021 році. 

Попри це, у столиці наразі все ще народжується найбільше маленьких українців. На другому місці Львівщина — 16 638 новонароджених торік. Замикає трійку лідерів Дніпропетровщина — 14 433 новонароджених.

Варто зазначити, що у порівнянні з першим роком повномасштабної, торік побільшало малюків також на прифронтових Миколаївщині (+5%) та Харківщині (+3%). А найбільший спад народжуваності — -18% — зафіксовано на Полтавщині.

Як повідомлялося, з початку повномасштабної війни в Києві одружилися 40 470 пар і народилися 29 857 немовлят.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донецьк Світ
30.03.2025
19:12

У Підмосков'ї заговорили «західно-українською» мовою і «побудували» Львів. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін долучився до зйомок пропагандистського серіалу про шахтарів Донбасу. Він особисто побував на підмосковному знімальному майданчику проєкту з робочою назвою «Порода», де ознайомився з декораціями умовної...
Країна
27.03.2025
14:20

Допомога на проживання ВПО у 2025 році: позитивні зміни

З 1 березня внутрішньо переміщеним особам, які на той момент отримували допомогу, автоматично продовжили виплати ще на один шестимісячний період. 
Луганськ
26.03.2025
15:58

Головне – не порівнювати! Луганський щоденник

Це повний розрив для всіх тут. Як їм дозволили повернутись? Адже це навіть не про них, а про нас. Як нам працювати з ними і вдавати, що все нормально.
Всі статті