Депутати ВР хочуть перейменувати суди в Донецьку

У Верховній Раді України пропонують змінити назви місцевих судів, які мають комуністичні або російські наративи в назвах, у тому числі в окупованоиу Донецьку.

Ініціатором законопроекту №12351 виступив голова парламентського комітету з питань правової політики Денис Маслов, а підписали законопроєкт як співавтори 72 народних депутати.

За змістом законопроекту №12351, пропонується перейменувати 104 місцеві суди, які містять радянські та імперські назви. Щодо більшості з них пропонується привести назви у відповідність до актуальних назв міст та районів. Щодо окремих великих міст, які перебувають в окупації з 2014 року, пропонуються нові назви. Для прикладу, для районних судів Донецька пропонуються назви історичних місцевостей Донецька та робітничих поселень: замість Ворошиловського суду — Юзівський, замість Кіровського — Рутченківський, а замість Куйбишевського — Смолянський. 

Після ухвалення законодавства про декомунізацію та деколонізацію назви судів з комуністичними та російськими назвами не змінювались, оскільки це потребувало окремого законодавчого регулювання. Відтак і сьогодні судові рішення іменем України проголошує наприклад, Дзержинський районний суд міста Харкова, Ленінський районний суд міста Дніпропетровська або Суворовський районний суд міста Одеси.

“Це рішення не просто назріло, — воно перезріло. В Україні, яка обороняється від країни-терориста, досі правосуддя від імені України здійснюють Ленінські, Кіровські та Комінтернівські суди. Ми маємо відправити на смітник історії імена і символи тих режимів, які знищували й поневолювали українців. Маємо оперативно ухвалити цей законопроєкт, щоб у українських судів були притомні назви. Вдячний за лідерство в цьому процесі комітету з правової політики та його очільнику Денису Маслову” — розповів голова підкомітету з питань деколонізації Роман Лозинський. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Всі статті