В Україні налагодять великовузлову зборку японських пікапів

В Україні запустять проект із виготовлення японських пікапів за технологією великовузлового складання (SKD). Це спільний проект кількох українських виробників і японської машинобудівної компанії. Про це заявила перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко під час бізнес-форуму, організованого Японською організацією зовнішньої торгівлі, - повідомляє 17 грудня Урядовий портал.

«Спільно із українськими партнерами японська компанія планує розпочати виробництво пікапів за технологією великовузлового складання, а в майбутньому планують перейти до дрібновузлового виробництва (CKD). Це гарний сигнал іншим японським інвесторам про те, що локалізація виробництва їхньої продукції в Україні є взаємовигідною співпрацею. Під час зустрічі із понад 200 японськими підприємцями закликала й інші компанії відкривати в Україні виробництва, або локалізувати свої технології в кооперації з українськими компаніями», - наголосила Юлія Свириденко.

Під час зустрічі із представниками японського бізнесу перший віце-прем’єр-міністр розповіла про доступні інструменти підтримки інвесторів, які готові виходити на український ринок. Зокрема, програми в межах політики «Зроблено в Україні».

Свириденко зазначила, що нині в Україні працює понад 40 ключових японських компаній.

За її словами, нині для інвесторів доступне страхування від воєнних ризиків від американської агенції із фінансування міжнародного розвитку DFC, багатосторонньої агенції з гарантій інвестицій MIGA, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), іноземних експортно-кредитних агенцій та української ЕКА.

Свириденко подякувала Японії за внесок у розмірі 36 мільйонів доларів у SURE Trust Fund. Це посилює можливості багатосторонньої агенції з гарантій інвестицій MIGA.

Також міністр висловила вдячність японським агентствам міжнародного співробітництва JICA та JICS за проекти підтримки України, в тому числі через розміщення замовлень на українських підприємствах та реалізації принципу «допомагай Україні українськими товарами», а також японській експортно-кредитній агенції NEXI.

«Японія виділила приблизно 1,25 мільярда євро через ініціативи NEXI, забезпечивши надійну фінансову підтримку для японських компаній, які готові інвестувати та працювати на українському ринку. Ми розраховуємо на посилення співпраці Української експортно-кредитної агенції та NEXI, особливо в розрізі мобілізації капіталу для українського ЕКА, а також на подальшу співпрацю з українськими бізнесами в ключових економічних секторах для залучення японських технологій», - додала Свириденко.

Як повідомлялося, Японія надасть Україні $3 млрд в межах кредиту G7.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті