В Україні активно обговорюють тему позбавлення броні від мобілізації частини працівників ДСНС

В Україні активно обговорюють тему позбавлення броні від мобілізації частини працівників ДСНС і цивільного захисту. Про це свідчать численні публікації в ЗМІ, дописи в соціальних мережах українських політиків та петиція з вимогою повернути бронь рятувальникам, що була зареєстрована на сайті Кабінету міністрів 31 травня і вже набрала понад 20 тисяч голосів.  

Активно розганяють це питання і російські пропагандистські ресурси, заявляючи, що незабаром більшість оперативних співробітників ДСНС відправлять на фронт, а на пожежі та інші надзвичайні ситуації виїжджатиме нікому.

При цьому ні українські, ні російські «ньюсмейкери» не вказують, який нормативний акт передбачає зняття броні з особового складу пожежної охорони, служби надзвичайних ситуацій, оперативно-рятувальної служби та інших працівників цивільного захисту.

У статті 25 Закону про мобілізацію однозначно зазначено, що дана категорія військовозобов'язаних має бронь. 

Водночас, як розповів «ОстроВу» співробітник системи цивільного захисту, до структур служби надійшов якийсь внутрішній документ, згідно з яким бронь знімуть із 10% працівників ДСНС. Назву документа і його авторство джерело уточнити не змогло.

Раніше повідомлялось, що в Кабміні змінили порядок бронювання від мобілізації на енергетичних підприємствах та ІТ.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті