У США схвалили лікування поранених українських військових в американському шпиталі в Німеччині

Міністр оборони США Ллойд Остін схвалив план лікування поранених українських військових у військовому шпиталі Сполучених Штатів у Німеччині. Про це повідомляє CNN – пише Європейська правда.




Вперше після вторгнення росії в Україну в лютому українські військові зможуть лікуватися у військовому шпиталі США. План дозволяє лікування, якщо в Україні чи найближчій країні немає відповідної установи.

Одночасно зможуть лікувати до 18 поранених солдатів у регіональному медичному центрі Ландштуль, великому шпиталі в Німеччині, де лікують військовослужбовців США, які отримали поранення у бою.

Ландштуль знаходиться приблизно за 1000 км від українського кордону. Поранені українські військовослужбовці мають виїхати з України потягом чи автомобілем, перш ніж США, які не мають військ в Україні, зможуть евакуювати їх повітрям на авіабазу Рамштайн.

Як зазначається, це, напевно, перший дозвіл на лікування українських військових у військових, а не цивільних лікарнях.

Наприкінці квітня двопартійна група конгресменів написала листа Остіну та держсекретарю Ентоні Блінкену, закликаючи адміністрацію зробити більше для підтримки систем охорони здоров'я в Україні та Польщі. Одним із прохань було "розширити" Регіональний медичний центр Ландштуль для лікування хворих та поранених українців. У листі також закликають адміністрацію надіслати броньовані машини швидкої допомоги та створити кілька військових польових шпиталів уздовж польсько-українського кордону.

"У вас є унікальна можливість продемонструвати американське лідерство, надаючи медичну підтримку українцям, що надихне інші країни НАТО наслідувати їхній приклад", - зазначили автори листа.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті