У Шотланії українських біженців вимушено оселили на круїзному лайнері

У Шотландії групи соціального забезпечення закликають терміново переселити біженців з України, які мешкають на круїзному лайнері, - пише 28 липня The Guardian.

"Українські біженці, які перебувають на круїзному лайнері, пришвартованому в Единбурзі, повинні бути переведені в більш сприятливе житло протягом декількох днів, оскільки ті, хто перебуває на борту, вже повідомляють про маленькі каюти і морську хворобу", - зазначають у групах соцзабезпечення.

Першими пасажирами пасажирського лайнера MS Victoria, який зафрахтував шотландський уряд, на початку цього тижня стали жінки та діти. Очікувалося, що на борту розмістять до 1700 осіб як тимчасове вирішення кризи з житлом, що зростає. Через цю кризу уряд Шотландії вже призупинив програму розміщення українських біженців на 3 місяці.

Повідомляється, що з більш ніж 9 тис. осіб, які прибули до Шотландії з лютого, дві третини обрали шотландський уряд як спонсор при зверненні за британською візою.

Уряд Шотландії заявив, що корабель пройшов повну оцінку ризиків, і всі члени екіпажу пройшли мінімальну програму, яка включила навчання із захисту дітей та дорослих. Серед зручностей на борту відзначають ресторани, дитячі ігрові майданчики з іграшками та книгами, магазини, пральня та доступ до Wi-Fi. На борту також розмістять служби підтримки, зокрема медичну допомогу та пільгову підтримку.

"Але групи соціального забезпечення висловили серйозне занепокоєння щодо придатності такого типу житла. Це перший випадок, коли судно використовується для розміщення біженців у Великій Британії, хоча аналогічне судно, пришвартоване в естонському Таллінні вже кілька місяців приймає переміщених українців", - пише видання.

"Ми не хочемо, щоб люди знаходилися в тимчасовому житлі, такому як корабель, довше, ніж це абсолютно необхідно. Але ми хочемо зробити умови для них максимально комфортними під час їхнього перебування, і ми працювали з партнерами, щоб надати гостям різні послуги на борту на додаток до доступних служб підтримки", - сказала секретар шотландського кабінету із соціальної справедливості, житлового будівництва та місцевого самоврядування Шона Робісон.

Голова Единбурзького відділення AUGB Ханна Бітон-Хаврилюк сказала, що сама відвідала корабель, і він - це "найкраще, що могло бути в цих обставинах. Номери більші, ніж у деяких готелях, а також є місця загального користування, де люди можуть спілкуватися".

Вона додала, що місцеві ради працюють над списком осіб, які очікують розміщення в сім'ях, що приймають, або в житлі, що більш підходить для сімейних груп. "Так, це повільний процес, але коли прибувають тисячі людей, у вас є лише певна кількість ресурсів. Все йде у правильному напрямку", - сказала вона.

За даними, опублікованими Міністерством внутрішніх справ та відділом віз та імміграції Великобританії, 104 тис. осіб прибули до Великобританії за візовими схемами України станом на 25 липня.

Статті

Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Донецьк
31.10.2024
07:53

До Донецька повертаються люди, щоб продати квартири

Усі, хто їде до Донецька, знають, що без російського паспорта вхід до будь-якої «державної» установи закрито. Тому насамперед вони йдуть у паспортний стіл та подають документи на набуття російського громадянства. «Продамо квартиру і порву цей...
Світ
30.10.2024
08:00

«Київський «гросмейстер» намагається знову обвести нас навколо пальця». Російські ЗМІ про Україну

Навіть якщо уявити, що Росія взимку припинить завдавати ударів по українській енергетичній інфраструктурі, владі України буде надзвичайно важко пройти зимовий період без потрясінь
Всі статті