У школах Німеччини працюють близько 2700 вчителів з України

Після повномасштабного російського вторгнення з України до Німеччини виїхало близько 2700 вчителів. Вони працюють у школах ФРН, - пише "Лівий берег" з посиланням на Spiegel.

Видання зазначає, що федеральна земля Баварія повідомила про особливо велику кількість українських працівників. Міністерство культури Мюнхена припускає, що в школах працює понад 700 спеціалістів і асистентів. Зараз у Німеччині навчаються близько 180 000 українських дітей.

При "нормальному співвідношенні учнів і викладачів" (1 до 15) для такої кількості учнів потрібно 12 000 додаткових викладачів і асистентів, сказав президент Асоціації вчителів Німеччини Хайнц-Петер Мейдінгер. Загалом у Німеччині понад 800 000 викладачів і майже 11 млн учнів.

Щоб набрати більше персоналу, федеральні землі створили сайти, де українці можуть знайти інформацію та подати заявку. Типи зайнятості відрізняються і залежать, серед іншого, від кваліфікації, визнання кваліфікації та знання німецької мови. Є тимчасовий персонал, педагогічний персонал або штатні вчителі, і оплата відповідно змінюється.

Наприклад, міністерство освіти Бранденбурга рекламує на своєму сайті: "Ви працювали вчителем в Україні і володієте німецькою мовою? Тоді ми також хотіли б найняти вас учителем у школах у Бранденбурзі". Пропонується "валовий дохід вище середнього, принаймні 3427,65 євро за повної зайнятості".

Українські вчителі також допомагають як мовні посередники, наприклад, на зустрічах з батьками, а також залучаються до уроків фізкультури, образотворчого мистецтва та музики, де знання мови менш важливе.

Кожен, хто може продемонструвати інший професійний досвід роботи з дітьми, може приєднатися як "інший педагогічний персонал" для підтримки українських учнів. За таких умов пропонують 2300 євро як можливу валову зарплату при 80% неповного робочого дня.

Станом на 5 вересня понад 492 000 українських школярів перебували за межами України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті