У росії зросла кількість дрібних крадіжок у продуктових магазинах - виносять алкоголь та ковбасу

Росіяни стали частіше красти продукти в магазинах – кількість заарештованих та оштрафованих за це зросла на 17%. Про це повідомляє Телеграм-канал "Верстка" 22 листопада.

Експерти пов'язують зростання дрібних крадіжок зі збідненням населення у воєнний рік.

Так, з січня по червень 2022 року в росії зросла кількість дрібних розкрадань (стаття 7.27 КпАП) порівняно з тим самим періодом минулого року. Суди у першому півріччі визнали винними у дрібних розкраданнях 67 113 осіб. Це майже на 17% більше, ніж торік.

Дрібним розкраданням вважається крадіжка майна, вартістю до 2500 рублів. Покарання – штраф, обов'язкові роботи чи арешт до 15 діб. Більшість справ за цією статтею стосується крадіжок у продуктових магазинах.

«Верстка» вивчила кілька десятків опублікованих судових актів у справах про дрібне розкрадання та виявила, що найчастіше росіяни крали алкоголь, ковбаси, м'ясо, вершкове масло, солодощі. Судді переважно призначали правопорушникам штрафи чи адміністративні арешти.

Так, у Сиктивкарі місцевий житель був поміщений у спецприймач на чотири доби за те, що вкрав у «П'ятірці» пачку вершкового масла вартістю 116 рублів. Інший сиктивкарець був заарештований на четверо діб за те, що викрав у магазині 220 грамів помідорів та 300 грамів огірків на 92 рублі. Житель Домодєдово отримав дві доби арешту за те, що виніс із магазину палицю ковбаси за 140 рублів. У Гірничо-Алтайську місцевому жителю суд призначив 20 годин обов'язкових робіт за крадіжку копченого стегенця вартістю 157 рублів.

За останніми даними Росстату, кожен восьмий росіянин живе за межею бідності. Дохід 17,6 млн людей (12,1%) не перевищує 14 000 рублів.

Зростання кількості дрібних крадіжок у магазинах безпосередньо пов'язане з падінням рівня життя в росії, вважає економіст Наталія Зубаревич. «Це типовий наслідок збіднення. Крадіжки зростатимуть», — упевнена вона.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті