В РФ посилився дефіцит робочої сили - британська розвідка

На тлі війни проти України РФ відчуває дефіцит робочої сили, що стає серйозною проблемою в деяких секторах її економіки. Про це у соцмережі Х повідомляє Міноборони Британії з посиланням на дані розвідки, пише Укрінформ.

«Росія нині відчуває дефіцит робочої сили, що стає серйозною проблемою в деяких секторах. Цей дефіцит принаймні частково спричинений війною Росії проти Україні через мобілізацію частини працюючого населення та еміграції деяких кваліфікованих спеціалістів, які прагнули уникнути призову. Нещодавно брак робочої сили посилився через обмеження на працевлаштування мігрантів, запроваджені після терористичного нападу "ІДІЛ-К" у Москві 22 березня 2024 року», – заявили у відомстві.

У Міноборони зазначили, що у 2023 році в РФ не вистачало 4,8 млн працівників.

«Наприклад, російська транспортно-логістична галузь не змогла заповнити 25% вакансій водіїв вантажівок протягом 2023 року», – заявили у відомстві.

У британському міністерстві додали, що через нестачу робочої сили група російських парламентаріїв розглядає внесення правок до російського Трудового кодексу.

«У разі ухвалення (цих правок – ред.) це означатиме, що надлишкова робоча сила може бути переміщена під наглядом держави на місце роботи, де не вистачає робочої сили. Такі кроки будуть тимчасовими, і працівники будуть переведені лише за їхньою згодою. Попри відсутність примусу, це потенційний крок до мобілізації робочої сили», – зазначили у відомстві.

Як повідомлялося, торік у грудні аналітики з американського Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що РФ почала стикатися з економічними наслідками дефіциту робочої сили, що спричинені, зокрема, і війною РФ проти України.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті