У Польщі поки не помітили зростання потоку людей з України, але готуються

У Польщі не помітили зростання потоку людей з України після посилення російських ударів по інфраструктурі й серйозних перебоїв з електропостачанням, проте готуються до цього сценарію. Як повідомляє PAP, про це в інтерв’ю польським ЗМІ сказав міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський, пише "Європейська правда".

"Може початися нова хвиля біженців, серед іншого, через проблеми з енергосистемою або інтенсифікацією бойових дій. Країна-агресор постійно б’є по українських електростанціях, сподіваючись, що нестача електроенергії примусить українців здатися. Попри цю ситуацію, ми поки не фіксуємо підвищеного трафіку на пунктах пропуску. Проте ми розуміємо, що це може змінитися, тож готуємося до різних сценаріїв, а також - допомагаємо вимушеним переселенцям всередині України", - зазначив Маріуш Камінський.

За його словами, ситуація на кордоні з Білоруссю останнім часом заспокоїлася, триває облаштування сучасним обладнанням паркану, який спорудили для ускладнення нелегальної міграції. Щодо паркану на кордоні з Калінінградською областю РФ він зазначив, що роботи з його будівництва тривають так, як і планувалося.

Нагадаємо, минулого тижня низка країн повідомили, що передають або планують передати в Україну генератори та інше обладнання, яке має допомогти налагодити нормальне життя в умовах тривалої відсутності електроенергії. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті