У Польщі на похороні першої жертви падіння ракети знову згадали росію

У селі Пшеводув Люблінського воєводства в суботу поховали першу жертву ракети, що впала 15 листопада на польську територію – 60-річного Богуслава Б. Про це повідомляє Укрінформ 19 листопада.

Церемонія похорону відбулася з державними почестями, у ній взяли участь воєвода Люблінського воєводства Лех Довідка, українські дипломати, зокрема генконсул України у Любліні Артем Валах.

Воєвода Справка, який виступив на похороні від президента та уряду Польщі, заявив, що ця смерть є трагедією сім’ї, але одночасно і певним символом.

“Це жертва, якої б не було, якби не жорстока війна за східним кордоном Польщі. Вона ведеться в ім’я хворого бажання панувати і керувати один над одним, принижуючи людську гідність, свободу та право української нації на самостійне існування”,- підкреслив Справка.

Син загиблого розповів, що батько завжди приходив на допомогу тим, хто цього потребував. Він підкреслив, що коли росія напала на Україну, його батько активно брав участь у роботі пункту прийому українців, які утікали від війни, на польсько-українському кордоні.

“Він з’являвся там у будь-який час дня і ночі. Він допомагав розвантажувати товар, організовував і забезпечував перевезення біженців у різні місця на власному автомобілі”,- розповів близький родич загиблого.

Похорон другої жертви падіння ракети – 62-річного Богдана Ц. відбудеться в неділю в сусідньому селі Сетнікі.

Як повідомлялося, у селі Пшеводув Люблінського воєводства, неподалік польсько-українського кордону, внаслідок вибуху ракети 15 листопада загинули двоє людей.

Статті

Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Всі статті