В ОП заявили, що Зеленський з Ердоганом у Стамбулі обговорювали вступ Швеції до НАТО

Україна вітає політичний компроміс, досягнутий за результатами зустрічі прем’єр-міністра Швеці Ульфа Кристоферссона, президента Туреччини Реджепа Ердогана та Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга, який дозволив вирішити питання вступу Швеції до НАТО. Про це заявив в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна" заступник голови Офісу резидента України Ігор Жовква

"Це позитивно для України – чим більше безпеки в сусідніх регіонах, тим легше Україні боротися з агресією та наближати перемогу", - сказав  Жовква.

За його словам, "Швеція завжди була надійним союзником України та буде мати ще більше можливостей допомагати Україні в якості члена НАТО".

"Під час перемовин з президентом Ердоганом 7 липня глава української держави підіймав питання про необхідність розблокування вступу Швеції до НАТО та був почутий президентом Ердоганом. Тому в цьому успіхі є вагома частина зусиль президента України", - підкреслив Жовква.

"Сподіваємось, що після швидкого закінчення формальних процедур Швеція стане 33 членом НАТО. Наступним успіхом для саміту НАТО мають стати відповідні та позитивні рішення для України", - наголосив він.

Як повідомлялося, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган погодився передати турецькому парламенту протокол про приєднання Швеції до НАТО.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті