В ООН заявили, що економіка України через війну скоротилася на 35%

Економіка України за підсумками 2022 року скоротилася більш ніж на 35% через російське вторгнення. Про це повідомляється у звіті ООН "Світовий економічний стан та перспективи".

"Економіка України скоротилася на більш ніж 35% у 2022 році через масове руйнування інфраструктури, зокрема залізничного та інших сполучень із сусідніми країнами, дорожньої мережі та мостів. Порушено виробничу та торговельну діяльність, є великі втрати робочої сили через міграцію або призову до армії", – випливає із даних звіту.

Щомісячний дефіцит бюджету країни через війну оцінюється в 5 мільярдів доларів. Причому пряме монетарне фінансування Національного банку не лише забезпечило покриття близько третини загальних потреб державних витрат. Але й спричинило виснаження валютних резервів, що підштовхнуло Україну до девальвації національної валюти.

За словами експертів, на економіку також істотно впливають атаки РФ на об'єкти енергетичної інфраструктури, блокування портів та пошкодження металургійних заводів.

"Перспективи української економіки у 2023 та 2024 роках дуже невизначені і залежатимуть від багатьох факторів, зокрема від припинення бойових дій та початку відновлювальних робіт", – наголошують міжнародні економісти.

Нагадаємо, раніше прем'єр Денис Шмигаль заявив, що економіка України готова до нових викликів, оскільки адаптувалася до умов воєнного часу.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті