В окупацію повернулися близько 30% маріупольців, які виїхали з міста на початку війни - Асоціація міст України

Близько 30% маріупольців, які виїхали з міста на початку війни, повернулися назад в окупацію, негативна тенденція спостерігається і в інших громадах. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на засідання секції Асоціації міст України з тимчасово окупованих і деокупованих територій.

«Насамперед, це відбувається через російську пропаганду та відсутність власного житла. Люди не мають де жити і не мають можливості відновити ті умови, які були в них до початку повномасштабного вторгнення, тож вони змушені повертатися в окупацію. Тому спільним завданням для держави та місцевої влади є створення якісного та доступного соціального житла, яке збереже людей в Україні та стане підґрунтям для їхнього повернення з-за кордону», - розповів голова Секції АМУ з питань тимчасово-окупованих та деокупованих громад, мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Ще однією з причин експерти називають зневіру людей у справедливості. Адже люди розраховували, що отримають компенсації за втрачене майно. Механізм для цього вже створений і працює, проте потребує значних коштів.

На сьогодні було запущено перший етап програми «єВідновлення», яким уже скористалися понад 73 тисячі українських родин - це компенсація за пошкоджене житло. Понад 10 тисяч житлових сертифікатів за другим етапом програми було згенеровано, з них понад 4 з половиною тисячі українських родин уже перетворили свої житлові сертифікати на нове житло.

Важливим елементом у системі відшкодування відіграє Міжнародний реєстр шкоди, завданої агресією РФ проти України. Не менш важливою його роллю є створення доказової бази судів і міжнародних трибуналів.

«Реєстр збитків - фундамент для використання міжнародної допомоги та заморожених російських активів на відновлення України. Однак його значення виходить за межі фінансових питань - він захищає правду, яка буде важлива для майбутніх поколінь. Він допоможе відновити права кожного українця, який постраждав від війни. Без цієї реєстрації ми ризикуємо втратити можливість компенсації та дозволити світу забути про масштабні трагедії. Справедливість - не тільки компенсація. Це пам'ять, яка не дозволить злочинам повторитися», - зазначила голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народна депутатка Олена Шуляк.

Наразі в Реєстрі шкоди зафіксовано понад 10 тисяч заяв, що стосуються матеріальних прав фізичних осіб. На сьогодні затверджено перелік із 45 категорій, які можуть бути внесені до реєстру.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді заявили, що майже 130 тисяч ВПО вимушено повернулися в зони бойових дій або на тимчасово окуповані території. 

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті