В Одесі злочинна група під виглядом правоохоронців та співробітників ТЦК вимагала гроші у чоловіків мобілізаційного віку

Затримано злочинну групу, яка під виглядом правоохоронців та співробітників ТЦК вимагала у одеситів гроші, - повідомляє 8 листопада Офіс Генпрокурора.

"За даними слідства, підозрювані вистежували чоловіків призовного віку та, представляючись співробітниками поліції і ТЦК та СП, під приводом перевірки документів вимагали пред'являти військові посвідчення. У разі відмови, вони залякували примусовою доставкою до ТЦК та вимагали гроші для вирішення цього питання", - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що в одному з випадків підозрювані отримали від потерпілого 38 тис грн, в іншому — майже 39 тис грн. 

Після отримання грошей вони «заспокоювали» потерпілих, запевняючи, що їхні дані будуть внесені до бази «Оберіг», що нібито гарантувало їм відсутність проблем із мобілізацією.

Підозрюваних затримали під час вимагання та отримання 4000 грн і 3000 доларів США від чергового потерпілого. 

В ході обшуків у них вилучено формений військовий одяг, гроші, зброю та інші речові докази.

До складу злочинної групи входили особи з кримінальним минулим, а також експравоохоронець, який теж мав проблеми із законом.

За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури чотирьом учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру за фактом вимагання (ч. 4 ст. 189 КК України).

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті