У Норвегії заявили про довгостроковий внесок в Україну - понад сім мільярдів доларів

Уряд Норвегії 6 лютого заявив, що планує виділити пакет допомоги Україні на суму 75 млрд крон ($7,3 млрд), а також додаткову допомогу іншим країнам, які постраждали від війни, - пише ВВС.News.

Наголошується, що план розрахований на п'ять років.

"Ми пропонуємо, щоб Норвегія зробила обов'язковий для виконання довгостроковий внесок в Україну", - сказав журналістам прем'єр-міністр Йонас Гар Стере.

"Ми розраховуємо виділити Україні по 15 мільярдів крон на рік протягом п'яти років, тобто 75 мільярдів крон", - додав він.

Видання зазначає, що доходи Норвегії зросли до рекордного рівня після вторгнення росії в Україну через різкий стрибок цін на газ.

Зіткнувшись із критикою з боку деяких країн та частини опозиції через непряме отримання прибутку від війни, Сьтере наприкінці минулого року оголосив про план надання багаторічної допомоги Україні, проте тоді не уточнив обсяг виділених коштів, пише агентство Reuters.

У 2023 році половина допомоги буде спрямована на військові потреби, а решту витрачено на гуманітарну допомогу, але цей поділ може змінитися в наступні роки, сказав прем'єр-міністр.

Уряд Стере має ще схвалити парламент, проте головна опозиційна партія Норвегії вже заявила, що підтримає ініціативу.

Як повідомлялося, Норвегія збільшить витрати із Фонду добробуту для фінансування військової та громадянської допомоги Україні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті