У Національній опереті України презентували прем'єру україно-італійської постановки "Бал" (ФОТО)

У Національній опереті України 24 і 25 листопада презентували премєру україно-італійської постановки "Бал".

Генеральний директор-художній керівник театру н.а. України Богдан Струтинський , директор Італійського культурного інституту в Києві Едоардо Крізафуллі, н.а. України Олександр Білозуб (художник-постановник), з.д.м. України Сергій Дідок (диригент-плстановник) представили проект 24 листопада, у перший день премєри.

Ця вистава мала відбутися 25 лютого, але через повномасштабне вторгнення в Україну, глядач побачив її тільки зараз.

У виставі мав грати одну з ролей 26-річний артист балету Вадим Хлуп'янець, який родом з Донецьку, але вже тривалий час працював у Національній опереті. Він загинув під Бахмутом.
Саме вранці 24 листопада у театрі відбулося прощання з Вадимом, а перший прем'єрний показ колектив театру присвятив йому.

В основі вистави "Бал" — однойменний музичний фільм Еттора Скола 1983 року, знятий за виставою-мюзиклом «Театр дю Кампаньоль» Жана-Клода Паншена.

Режисер вистави Маттео Сп’яцці (Італія) створив умовний калейдоскоп історичного екскурсу Італії до 80-рокыв минулого століття.


«Прагну донести до глядача ідею про те, що час змінює багато речей у нашому житті, та тільки не людські почуття. У виставі не буде головних ролей у традиційному розумінні. Процес створення вистави повністю імпровізований і завжди подібний до поезії – натхненний і непередбачуваний. Тим більше, що дія відбуватиметься у супроводі фантастичної  італійської музики, як класичної, так і сучасної», - зазначає італійський режисер Маттео Сп’яцці.
Фокус вистави - хореографія - сучасна за формою і концептуальна за історичним змістом. Наприклад, сцени повоєних часів, що корелюються з сьогоденням України, відгукуються глядачеві.

Проєкт реалізується за підтримки Італійського культурного інституту у Києві та Посольства Італії в Україні.


Фото - фб-сторінка Національної оперети України.

Статті

Країна
27.12.2024
10:30

Діти, постраждалі від війни: хто має право на цей статус та які він дає пільги

Багато хто вважає статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, тотожним статусу "дитина війни". Це не так.
Світ
26.12.2024
11:39

Сирійський ляпас путіну: наслідки

Репутаційний ефект від падіння режиму Башара Асада в Сирії для російського диктатора можна порівняти з ситуацією, ніби його відшмагати по щоках прямо на трибуні під час засідання Генеральної асамблеї ООН
Світ
25.12.2024
12:00

«Давайте уявимо, що перемагає Зеленський». Російські ЗМІ про Україну

Чому це «11 грудня ЗСУ завдали удару шістьма ракетами ATACMS по Ростовській області і при цьому не бояться ударів у відповідь?»
Всі статті