У Молдові депутат партії президента запропонував демілітаризувати Придністров'я за допомогою України й НАТО

Депутат президентської партії Молдови "Дія та солідарність" Оазу Нантой вважає, що питання Придністров'я потрібно вирішувати за сприяння України та НАТО. Про це повідомляє молдавська газета NewsMaker, - пише "Фокус".

Кишинів має вирішити придністровський конфлікт шляхом не діалогу з Тирасполем, а за допомогою України й Альянсу. На думку Нантоя, режим у Тирасполі не має права на існування.

"Я не вважаю, що так званий придністровський конфлікт має вирішуватися на основі діалогу з Тирасполем. Ні. Кишинів разом зі своїми партнерами має розробити план дій і подати його на розгляд. Ті, хто приймає, можуть бути вибачені, а ті, хто не приймає, — просто мають піти. Тут ми не граємо в переговори, тому що цей режим не має права на існування", — заявив Оазу Нантой.

Також Нантой вважає, що влада проігнорувала проблему автономії Гагаузії (регіон на півдні Молдови, який був сформований у 1994 році. Більше 50% населення становлять гагаузи, які за результатами референдуму вирішили бути автономним регіоном у складі Молдови — прим.). Він заявив, що Молдова — це суверенна й унітарна держава. А на мітинги за автономію надсилали російську армію. Тому народний обранець закликає розібратися — люди хочуть зберегти свою самобутність і культуру або намагаються зробити з регіону "російську матрьошку". Тому автономія має бути перетворена на органічний елемент державності Молдови, а не стати елементом шантажу Кишинева.

Пізніше в пресслужбі партії "Дія та солідарність" повідомили, що твердження Оази Нантоя є особистою думкою депутата і заяви не були узгоджені з партією.

"Кишинів сповнений рішучості домогтися реінтеграції країни шляхом дипломатії та діалогу", - резюмували в пресслужбі партії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті