В Мінреінтеграції роз'яснили, як переселенцям відновити паспорт

Українські переселенці мають пройти процедуру ідентифікації, якщо їм необхідно відновити свій паспорт. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як зазначають у відомстві, процедура ідентифікації може ускладнитися у випадку, якщо людина не може надати інший документ, у якому міститься її фотографія.

Тоді перевірка факту приналежності людини до громадянства України може відбуватися за допомогою Єдиного державного демографічного реєстру, обліків Державної міграційної служби або інших інформаційних баз. У процесі перевірки також враховується вся інформація, яку подав заявник.

У випадку, якщо за допомогою отриманої інформації особу так само не ідентифікували, застосовується процедура опитування свідків, яких вказує заявник. Процедура може відбуватися у форматі відеоконференції.

Під час проведення відеоконференції свідок має пред'явити документи, що засвідчують його особу та підтверджують громадянство України або спеціальний статус члена сім'ї. Копії таких документів надсилаються на електронну пошту територіального органу/підрозділу ГМС.

Співробітник ГМС має записати відеоконференцію, оскільки цей запис доповнює анкету для оформлення нового паспорта.

Як повідомлялося, на кордоні з РФ відновлено роботу пункту пропуску, через який жителі окупованих територій можуть повернутися в Україну. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті