У Кремлі повідомили про розмову путіна з Ердоганом

Відбулася телефонна розмова між главою РФ путіним та президентом Турецької Республіки Реджепом Тайіпом Ердоганом, - повідомила прес-служба Кремля 16 січня.

"З обох сторін підтверджено настрій на подальший комплексний розвиток російсько-турецького співробітництва. У числі пріоритетів - взаємодія в сфері енергетики, включаючи постачання російського природного газу і створення в Туреччині регіонального газового "хаба"", - йдеться в повідомленні.

Також сторони обмінялися думками щодо ситуації навколо України.

"Здебільшого, за ініціативою турецької сторони та з урахуванням недавніх контактів в Анкарі уповноважених росії та України з прав людини порушать питання про обмін полоненими, в першу чергу пораненими", - пишуть у Кремлі.

Також зазначається, що розглянуто хід реалізації «пакетних» стамбульських домовленостей від 22 липня 2022 року про вивезення українського зерна з чорноморських портів та розблокування поставок продовольства та добрив з росії.

Крім того, повідомляється, що обговорювалися питання нормалізації турецько-сирійських відносин, у тому числі в контексті ініціативи Анкари про запуск консультацій за участю російських, турецьких і сирійських представників.

Як повідомлялося, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець повідомив про можливість створення гуманітарного коридору для повернення українських військових та цивільних осіб за посередництва Туреччини.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті