"У якому стані цей мотлох?" - Резніков оцінив ризик застосування росією ядерної зброї

Ризик застосування росією ядерної зброї проти України є завжди, але постає питання якості такого озброєння. Про це 29 вересня в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив міністр оборони Олексій Рєзніков.

"Ризики завжди є. Маючи такого сусіда з ядерним потенціалом, завжди є можливість, що він психане", - заявив глава Міноборони.

Також Резніков зазначив, що росіяни мають у своєму розпорядженні необхідні для доставки ядерних боєголовок носіями - ракети "Іскандер" і "Калібр", а також літаки-носії. Оцінити ж можливість такого кроку кремля не береться.

"Якось я спілкувався з другим президентом Леонідом Кучмою, який уже завершував передачу росії ядерної зброї. Він нагадав, що навіть якби цей ядерний потенціал не віддали, у 1997 році у нього закінчувався термін придатності. його весь віддали до росії, тому питання: а в якому стані цей мотлох у росії?" – зазначив Резніков.

Наприклад, на озброєнні в росії досі стоять ракети "Сатана", які понад 40 років тому створювали в Україні. У зв'язку з чим постає питання належного обслуговування таких носіїв.

"Ми їх робили понад 40 років тому. І постає питання: хто їх обслуговує, за якими документами і скільки років цим інженерам… Тому можна натиснути кнопку, але це може бахнути прямо там", - додав Резніков.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що РНБО розробила інструкцію на випадок ядерного удару росії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті