У Грузії вважають, що більш гідні вступу до ЄС, ніж Україна, і ображаються, що не надали статусу кандидата

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі вважає, що його країна випереджає Україну в плані реформ, необхідних для вступу до Євросоюзу, у два-три рази. Про це він сказав у понеділок 26 грудня на зустрічі з послами Грузії, повідомляє місцеве видання Новини-Грузія.

Виступаючи перед дипломатами, Гарібашвілі назвав отримання європейської перспективи одним з основних підсумків року для Грузії.

Водночас він додав, що Грузія не отримала статус кандидата в Євросоюз винятково з політичних мотивів.

"Ми знаходимося набагато, у два-три рази, попереду в плані проведення реформ порівняно з Україною та Молдовою, і це було політичне рішення. Відкрито заявлялося, що Україна набула статусу кандидата, бо країна перебуває у стані війни, а Молдова перебуває на межі війни", – поскаржився Гарібашвілі.

Грузинський прем'єр ще влітку говорив, що Україна отримала статус кандидата тільки через російську агресію. Відтоді його думка не змінилася.

Водночас він зазначив, що у Тбілісі з розумінням ставляться до цієї мотивації та бажають Україні й Молдові успіхів, миру та процвітання.

Прем'єр Грузії наголосив, що партія влади має чітку дорожню карту подальшої інтеграції до Євросоюзу і продовжить її виконувати.

Нагадаємо, 23 червня Європейська рада надала Україні статусу кандидата в члени Євросоюзу. Молдова теж його отримала, а Грузії поки що відмовили.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті