Європа тимчасово визнає українські посвідчення водія. Але не для всіх

У Європарламенті підтримали рішення про тимчасове визнання український водійських посвідчень, воно вступить в силу за пʼять днів після схвалення Радою ЄС і публікації у Віснику ЄС. Про це повідомила пресслужба Єврокомісії, пише "Економічна правда".

"Європарламент у понеділок проголосував за відповідне рішення з правками, погодженими з Радою ЄС", – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що дана пропозиція пов’язана з прийомом українських біженців і має на меті зменшити адміністративні вимоги, які зазвичай застосовуються до водіїв третіх країн під час керування транспортом в межах ЄС. Таким чином у ЄС уніфікують та спростять визнання водійських документів у країнах-членах ЄС для українських біженців.

Регламент передбачає умови визнання водійських посвідчень і кваліфікаційних карток водія, виданих в Україні, продовження терміну дії прострочених документів водія, процедури їхньої перевірки у разі втрати або викрадення водійських посвідчень, запобігання шахрайству чи підробки, а також контроль за виконанням регламенту Єврокомісією.

"Мета подвійна: з одного боку, сприяти соціальній та економічній інтеграції українських біженців у державі-члені прийому, а з іншого боку, підтримувати високий рівень безпеки дорожнього руху в Євросоюзі", – зазначив Ярослав Заїчек, заступник постійного представника Чехії.

Рада ЄС приступить до ухвалення фінального рішення "якомога швидше". Через терміновість питання регламент набирає чинності на п’ятий день після публікації в Офіційному віснику ЄС.

Підкреслюється, що такі заходи будуть тимчасовими і стосуватимуться українців, що отримали в ЄС статус тимчасового захисту.

"Це значно полегшує навантаження на компетентні органи держав-членів, оскільки в іншому випадку їм потенційно довелося б обмінювати мільйони українських посвідчень водія", – додали в ЄК.

Раніше повідомлялось, що митний безвіз України з ЄС запрацює до кінця року.

Статті

Країна
05.07.2024
12:15

"Муніципальна няня" тепер і для ВПО: особливості програми

Тепер у всіх тих батьків, які переїхали з постраждалих громад і самі виховують дітей, без підтримки рідних і близьких, є можливість отримати гроші від держави на фінансування послуг няні
Країна
04.07.2024
10:23

Земельна реформа, рейдери, війна і не тільки… Про що не мовчать фермери прифронтової Дніпропетровщини

Що насторожує в цій реформі? Під час війни можливість концентрувати в одних руках до 10 тис гектарів землі – погана історія. Уявіть, що аграрій скупить ці 10 тисяч в одній громаді. Це породжує монополію, монополія –  корупцію.
Країна
03.07.2024
13:57

Економіка: зростання всупереч війні

Українська економіка збереже позитивну динаміку цього року всупереч усім викликам повномасштабної війни. Такого обнадійливого висновку дійшли експерти Світового банку (СБ), аналізуючи підсумки перших 5 місяців.
Всі статті