У деокупованих селах Луганщини можна жити лише у підвалах. З благ цивілізації – тільки колодязі – Гайдай

Люди, які відмовляються евакуюватись з деокупованих сіл Луганщини, живуть лише у підвалах, бо жити в тому, що залишилось від будинків, більш небезпечно. Про це повідомив Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай у вечірньому ефірі каналу "FREEДОМ" 19 листопада.

"Люди, які не хочуть звідти виїжджати, живуть у підвалах, аби зберегти собі життя", – сказав Гайдай.

Він уточнив, що з деяких деокупованих сіл (всього на Луганщині їх 12 станом на 19 листопада. – "ОстроВ") вдалось евакуювати всіх мешканців, але в деяких люди продовжують залишатись.

Як підкреслив Гайдай, іноді це один-два мешканці, але, наприклад, у Макіївці, яку росіяни продовжують обстрілювати, проживає до 50 людей.

Уточнюється, що при цьому саме в Макіївці немає жодної повністю вцілілої будівлі, в Невському ситуація трохи краща.

"Якщо обігрітись у себе вдома люди хоч якось можуть, то з водою склалась катастрофічна ситуація, – зазначив голова ОВА. – Щодо комунікацій, які там уціліли – у кращому випадку це колодязі".

Зазначається, що ходити в пошуках води далеко від власних подвір’їв люди не можуть, адже ризикують підірватись на рашистських мінах.

За словами Гайдая, ситуація з продуктами харчування у селах значна краща, ніж із водою, адже практично в кожному подвір’ї – свійська птиця, свині тощо. Крім того, до населених пунктів підвозять гуманітарні вантажі – продукти, медикаменти, набори для ремонтів.

Раніше з відео повідомлялось, що села Невське та Макіївка фактично знищені

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті