У британській розвідці пояснили, чому РФ постійно обстрілює Харків

Російські війська, ймовірно, намагаються змусити Україну залишити значні сили на харківському фронті, щоб не допустити їх використання як контрудар деінде. Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії у Twitter.

"В результаті російських ударів по житлових кварталах Харкова у другій половині дня 17 серпня 2022 року загинуло не менше 12 мирних жителів. Хоча лінія фронту на цій ділянці мало зрушила з травня, друге місто України було одним із найбільш обстрілюваних з початку вторгнення, коли російські війська, ймовірно, прагнули дістатися околиць за 24 години", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Харків, розташований приблизно за 15 км від російської лінії фронту, постраждав через те, що залишається в межах досяжності більшості видів російської артилерії.

У британській розвідці вважають, що російські сили відносно легко утримують харківський сектор, але продовжують проводити локальні рейди та перевірочні атаки проти українських сил.

"Ймовірно, вони намагаються змусити Україну залишити значні сили на цьому фронті, щоб не допустити їх використання як контрудар деінде", - зазначають у Міноборони Великобританії.

Як повідомлялося раніше, російські війська вранці 19 серпня обстріляли Харків та Миколаїв.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті