Усі депутати "за": після внесення поправок до конституції Сі Цзіньпіна втретє обрано главою Китаю

Сі Цзіньпіна втретє обрано головою Китайської Народної Республіки. Такими є результати одностайного голосування парламенту країни, яке відбулося 10 березня, пише "Deutsche Welle".

"Всекитайські збори народних представників у п'ятницю, 10 березня, переобрали Сі Цзіньпіна на посаду голови КНР на третій п'ятирічний термін, – сказано в повідомленні. – На підтримку кандидатури Сі проголосували всі 2952 депутати".

Уточнюється, що це стало можливим завдяки поправкам, внесеним до конституції країни. У 2018 році до конституції КНР внесли поправки, що дозволяють главі держави обіймати цю посаду необмежену кількість разів. До цього голови КНР могли виконувати свої обов'язки лише два терміни поспіль.

Наголошується, що агентство AFP пророкує Китаю складне п'ятиріччя: на тлі буксуючої економіки Сі Цзіньпін вважав за краще укомплектувати керівництво комуністичної партії лояльними йому політиками.

"У 2022 році економіка КНР зросла всього на 3 відсотки через ковідні обмеження і кризу на ринку нерухомості", – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Сі Цзіньпін окреслив позицію Китаю щодо війни РФ проти України: сприяння миру та переговорам.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті