"Усі чекають на дозвіл Трампа" – експерт про розміщення військ Франції та Британії в Україні

У дипломатичних колах ведуться перемовини, щоб війська Франції та Великобританії стояли на лінії розмежування як гарантія безпеки. Про це в коментарі "ОстроВу" розповів політичний експерт Андрій Городницький.

"Це (розміщення військ Франції та Британії на лінії розмежування, - ред.) насправді обговорюється не перший день. У дипломатичних колах ведуться перемовини про те, щоб були такі гарантії безпеки, і щоб на лінії розмежування стоятимуть військові бази, зокрема Франції та Великобританії, які будуть захищати нас певний період часу. Це буде такий політичний хід, щоб показати, що не можна стріляти, адже це буде означати напад на країни НАТО. Ми сподіваємося, що це відбудеться, і що Трамп підтримає цей крок Франції та Великобританії", - сказав він.

За його словами, саме обраний президент США Дональд Трамп повинен дати дозвіл на розміщення такого контингенту.

"Всі чекають дозволу від Трампа, хоч би як ми говорили про суб'єктність та не говорили, що Франція давно пообіцяла нам війська. Зараз ми вже говоримо про те, щоб ці війська стояли на території України як бар'єр. Це могло б нас захистити, але ми розуміємо, що це не надовго. Нам потрібні більш якісні гарантії безпеки. Нам потрібно членство в НАТО, фінансування, допомога у розвитку нашого ВПК. І тоді ми самі можемо захистити себе набагато ефективніше, ніж будь-яка інша країна. Але поки що про це ніхто говорить", - пояснив Андрій Городницький.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський готовий до того, щоб "частина військ тієї чи іншої країни була присутня на території України" як допомога, поки Україна не стала членом НАТО.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті