У ВР збираються підвищити податки до осені, щоб було з чого платити зарплату військовим

Закон про зміни до державного бюджету та податкові зміни мають ухвалити до вересня: інакше не можна буде виплатити грошове забезпечення військовослужбовцям. Про це заявила народна депутатка і голова парламентського комітету з питань бюджету Роксолана Підласа в інтерв'ю «Економічній правді».

За її словами, у першому кварталі 2024 року Україна не отримувала західної допомоги, тому всі закупівлі зброї відбувалися власним коштом. Для цього на початку року витрачали майже 5 мільярдів доларів, закладені на видатки з вересня до грудня.

Крім того, Верховна Рада схвалила додаткові доплати для військовослужбовців на «нулі», які становлять 70 тисяч гривень. Усе це призвело до того, що станом на зараз держбюджету не вистачає 500 мільярдів гривень.

Більшість із цієї суми — 495 мільярдів гривень — має піти на потреби оборони, зокрема зарплати військовослужбовців. Тож, якщо парламент не встигне схвалити ці зміни до вересня, то військові можуть залишитися без виплат.

Підласа пояснює: щоб у кінці вересня виплатити кошти військовим, потрібно, щоб зміни до бюджету президент підписав до середини вересня.

Тим часом податкові зміни, на думку депутатки, потрібно ухвалити до кінця серпня, щоб вони стали чинними з 1 вересня. Вона висловила сподівання, що депутати матимуть можливість схвалити ці законопроєкти в такі терміни.

Як повідомлялося, Україна планує підвищити видаткову, а також дохідну частину бюджету - до кінця року потреби країни обійдуться щонайменше в 300 мільярдів гривень. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті