Україна уклала угоду з корпорацією Ілона Маска щодо постачання терміналів Starlink

Україна уклала угоду з американською корпорацією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска щодо постачання понад 10 тисяч терміналів супутникового зв'язку Starlink. Про це заявив віцепрем'єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю Bloomberg, - передає Укрінформ.

Зазначається, що пристрої будуть відправлені до України найближчими місяцями.

«SpaceX і Ілон Маск швидко реагують на проблеми і допомагають нам... Маск запевнив нас, що і надалі буде підтримувати Україну. Коли у нас були відключення електроенергії, я в той день написав йому повідомлення, і він миттєво відреагував і вже зробив певні кроки. Він розуміє ситуацію», - сказав Федоров.

За його словами, Україна отримала близько 22 тисяч антен Starlink з початку повномасштабної війни.

Хоча контракту ще немає, уряди кількох країн ЄС готові розділити оплату, сказав він, відмовившись публічно назвати їх. «На сьогодні всі фінансові питання вирішені», - зазначив Федоров, додавши, що навесні Україні необхідно буде знайти додаткове фінансування.

«Альтернативи супутниковому зв'язку немає», - визнав міністр.

План дій уряду країни на випадок надзвичайних ситуацій передбачає розгортання тисяч «пунктів незламності», де українці зможуть отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та Інтернету, частина з яких забезпечується антенами Starlink.

«Ми готові місяць прожити без електрики, аби був хоча б мобільний зв'язок та смс-повідомлення… Щодо інтернету, то у нас є багато Starlink, але головне, що ми отримали згоду на ще одну партію, яка буде використана для стабілізації зв'язку на випадок критичних ситуацій», - сказав Федоров.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті