Україна з початку війни отримала понад трильйон гривень міжнародної допомоги

Україна з початку повномасштабного вторгнення отримала із зовнішніх джерел понад 1 трильйон гривень на фінансування дефіциту державного бюджету. Про це 22 грудня у Telegram повідомляє нардеп Ярослав Железняк.

"Станом на сьогодні з початку повномасштабної війни Україна залучила понад 1 трильйон зовнішнього фінансування бюджету: кредитів та грантів. Точна сума 1 032 мільярдів гривень", - написав член Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

За даними Мінфіну, на початок грудня Україна отримала від міжнародних партнерів 27,2 мільярда доларів допомоги. Після цього до держбюджету надійшли гранти у розмірі 2 мільярди доларів від США, надані через Цільовий фонд Світового банку. Також Україна одержала від Канади 500 мільйонів канадських доларів (367 мільйонів доларів США).

Зазначимо, що загальну суму видатків державного бюджету України на 2022 рік встановили у розмірі 3,037 трильйона гривень, доходів – 1,553 трильйона гривень. Дефіцит покривався за рахунок "печатки" гривні Національним банком (330 мільярдів гривень), запозичень та безповоротних грантів.

Нагадаємо, раніше цього тижня повідомлялося, що Україна отримала два мільярди доларів від Світового банку.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті